img_2371Kıbrıslılar müzakerelerin ileri bir safhaya taşındığı bu süreçte 2. Mont Pelerin zirevsi öncesi heyecan ve barışa olan inancı giderek yükselmektedir. Çözüme destek veren barış sevdalısı tüm çevreleri biraraya getirmek ve federal birleşik bir Kıbrıs için ortak mücadele etmek amacıyla oluşturulan Çözüm ve Barış Platformu da bu sürece paralel olarak sokağa çıkmaya ve ‘‘ÇÖZÜMÜN TAM ZAMANI’’ demeye hazırlanmaktadır.

Platform, geçtiğimiz gün ekonomik örgütler ve siyasi partilerin de katıldığı geniş kapsamlı bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirmiştir. Toplantıda örgütler tarafından barışa giderek yaklaştığımız bu süreçte çeşitli etkinliklerle barış istencinin daha yüksek bir sesle dile getirilmesi yönünde görüş birliğine varılmıştır.

Bu çerçevede ilk olarak, Çözüm ve Barış Platfpormu bileşeni örgütler tarafından 18 Kasım 2016 Cuma günü ”BARIŞIN TAM ZAMANI” sloganıyla bir yürüyüş gerçekleştirilecektir. 18 Kasım Cuma günü saat 17:00 de Dereboyu’ndaki Citroen ışıklarında toplanacak barış severler sloganlar eşliğinde yürüyüşü gerçekleştirdikten sonra ise eski Pronto çemberinde iki lidere çağrı niteliğinde açıklma yapacak ve çeşitli etkinlikler eşliğinde örgüt temsilcileri tarafından ateş yakılacaktır.

Platform üyesi örgütler yanında platforma destek veren siyasi partilerin de katılım göstereceği yürüyüşümüze ‘‘BARIŞIN TAM ZAMANI’’ demek için herkesi bekliyoruz. Kamu oyuna önemle duyurulur…