Kıbrıs müzakerelerinin önemli bir viraja girdiği, toplumun barış istencinin giderek yükseldiği bu ortamda platform sadece dahil olan örgütlerle değil, ekonomik örgütler ve hükümet dışındaki tüm siyasi partilerin de desteğiyle barışa ve sürece destek vermek için mücadelesini sokaklara taşımaya kararlıdır.

Bu bağlamda, bugün saat 17.00’de çözüm ve barış platformu’’ tarafından düzenelen ve Lefkoşa Dereboyu’nda yapılacak ‘‘Barışın Tam Zamanı’’ yürüyüşü büyük bir katılımla gerçekleştirilecektir. Ancak, çözüm ve barışa karşı duran UBP-DP hükümeti ve bizzat Başbakan’ın talimatıyla, Lefkoşa Kaymakamlığı tarafından yürüyüş sonrası yapılacak konuşmalar, barış şarkıları için gerekli ‘‘ses sistemi iznini’’ ve yürüyüş sonunda ‘‘ateş yakma iznini’’ talebimiz HİÇBİR GEREKÇE GÖSTERMEDEN reddetmiştir.

Bilinmelidir ki, Çözüm ve Barış Platformu’nun SESİ KESİLEMEZ. Kıbrıslıların gönlünde ‘‘Barış Ateşi’’ çoktan yanmıştır ve SÖNDÜRÜLEMEZ. Bugün saat 17.00’den itibaren tüm barış severler Dereboyu’nda olacaktır ve ‘‘Barış İstencini’’ tüm engellemelere rağmen en yüksek sesle haykırmaya devam edecektir. Çünkü, şimdi Barışın Tam Zamanı’dır. Tüm kamu oyuna önemle duyurulur.